fbpx

Ceren Güneş Üremek

Ceren Güneş Üremek 1989 yılında Ankara’da doğmuş ve bütün eğitim hayatını orada geçirmiştir. Ted Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Başkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü dördüncülükle bitirip 2010 yılında Yeminli Tercüman olarak çalışmaya başlamıştır (Ankara 13. Noter).

Tercüme sektöründe tıp ve patent çevirisi alanında uzmanlaştıktan sonra daha çok ilgisini çeken altyazı çevirisi alanına yönelerek çeşitli filmler ve dizilerin çevirisini, çeviri kordinatörlüğünü ve editörlüğünü yaptıktan sonra büyük bir hayalini gerçekleştirerek yayınevi genel yayın yönetmenliğini de (ZDC Yayıncılık) kariyerine eklemiştir.

Ani bir kararla İstanbul’a taşınmasının ardından iLab Holding bünyesinde internet sektöründe çalışmaya başlamış ve çok sevmiş olsa da geçirdiği bir hastalık sebebiyle kısa süre içinde işinden ayrılıp altı ay yatması gerekince el emeğine merak salmıştır. Bu süreçte ürettikleriyle ilgili web sitesi açması onu Etsy ile tanıştırınca satış da yapmaya başlayan Güneş bir yandan SEO, SMO gibi konularda kendini geliştirirken bir yandan da çeşitli Facebook gruplarında Etsy’de satış yapanlara bildiklerini aktarmaya başlamıştır.

Etsy Turkish Sellers Facebook grubunu devralmasının ardından bildiklerini daha resmi ve profesyonel bir şekilde yapmaya karar vererek danışmanlıkları ve eğitimleri harekete geçirmiş, Lunis Medya’yı kurmuştur. 

Sürekli olarak değişen dijital dünyada güncel kalmak için sektör lideri Amerikan Pazarlama Birliği (AMA) ve benzeri kurumlardan eğitimler ve sertifikalar almaya devam etmekte ve konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır.

Sertifikalar:

  • SEO Foundations – AMA (Amerikan Pazarlama Birliği) Learning Path
  • Marketing and Monetizing on YouTube – AMA (Amerikan Pazarlama Birliği) Learning Path
  • Digital Branding and Engagement- Curtin University
  • Advertising on Facebook – AMA (Amerikan Pazarlama Birliği) Learning Path
  • Content Marketing: Blogs – AMA (Amerikan Pazarlama Birliği) Learning Path
  • Content Marketing: Staying Relevant – AMA (Amerikan Pazarlama Birliği) Learning Path
  • Content Marketing: Newsletters – AMA (Amerikan Pazarlama Birliği) Learning Path
Scroll to Top