fbpx

Anasayfa » Kitaplar » Affiliate Marketing Giriş Rehberi

Affiliate Marketing Giriş Rehberi

affiliate marketing giriş rehberi

Paylaş

“Affiliate marketing” aslında yeni bir kavram değil. Uzun zamandır fizikselde “referans pazarlaması” olarak yapılıyor, Amerika’da ise yıllar önce online platformlara taşındı. Fakat konseptin ve iş modelinin ülkemize gelişi biraz uzun sürdü. Son zamanlarda internet ve özellikle de sosyal medya “oturduğun yerden para kazan” gibi gerçek olamayacak kadar “kusursuz” fikirlerle dolmaya başlayınca; işin aslı nedir, ne kadar oturunca kazanılıyor ya da cidden oturuluyor mu konusunda bir yazı yazmaya karar verdim. Affiliate Marketing Nedir makalesini yazmaya başlayınca da baktım ki bu bir e-kitap olacak kadar detaylı olmuş! Tek seferde okumak zor olacağı için e-kitap olarak da derlemeye karar verdim.

Bu kitapta çeşitli affiliate modellerini, bu iş modelinin çeşitlerini ve nasıl çalıştıklarını öğreneceksiniz. Amacım kitap bittiğinde aklınızda bir affiliate iş fikri oluşması ve elinizdeki yol haritası ile kendi başınıza ilerleyebilmeniz. Pasif gelir elbette kulağa çok hoş geliyor; bir dereceye kadar cidden oturduğunuz yerden para da kazanılıyor. Fakat o noktaya gelmek için ciddi bir emek gerektiği de bir gerçek. Neye ne kadar önem ve emek vermek gerektiğini de kitabın içerisine ekledim.

“Affiliate marketing” dilimize “satış ortaklığı” olarak çevriliyor fakat bu tabir İngilizce “affiliate” kelimesini tam karşılamıyor ya da bazı durumlarda kapsam dışına çıkan anlam bozukluklarına sebep veriyor. Bu nedenle kitap boyunca çok hoşuma gitmese de İngilizce hali ile kullanmak durumunda kaldım.

Oturduğunuz yerden ya da ayakta; emeğinizin karşılığını her zaman almanız dileğiyle;

Çağrı ve Küçük İşletme Hareketi Ekibi

Ücretsiz e-kitabı size gönderebilmemiz için lütfen aşağıdaki formu doldurun. e-Kitap verdiğiniz eposta adresine gönderilecektir. Talep yorgunluğuna göre e-postanın size gönderilmesi 1 saat kadar sürebilmektedir. Lütfen İstenmeyen/Spam klasörünüzü de kontrol etmeyi unutmayın. 


    Scroll to Top