fbpx

Walmart’ta Reklam Nasıl Verilir?

Walmart'ta Reklam

İçindekiler:

Walmart pazar yerinde 70 milyondan fazla ürün var. Hal böyle iken, bir sürü ürün arasında öne çıkmak bazen zorlaşabiliyor. Walmart satışlarını en üst düzeye çıkarmak için birçok yararlı yol sunuyor. Amazon gibi Walmart’ın da satıcılara reklam yapma şansı vermesi, sunduğu yararlı yollardan sadece biri. Walmart’ta reklam vermek ise oldukça basit.

Satıcı olarak kategorilerde ve arama sonuçlarında görünen reklamlar oluşturabilirsiniz. Peki, Walmart’ta nasıl reklam verilir? Walmart reklam türleri nedir? Reklamların faydası var mıdır? Reklam yapmadan önce bu soruların yanıtlarını iyi bilmeniz gerek. Biz de bu soruların yanıtlarını buraya derledik. İşte, Walmart’ta reklam vermek için bilmeniz gereken detaylar.

Walmart’ta Nasıl Reklam Verebilirsiniz?

Türkiye’den yurt dışına ürün satmak için Walmart’a başvurduğunuzda, ürünlerinizi nasıl öne çıkaracağınızı iyi bilmelisiniz. İşte, Walmart’ta reklam vermek için şu adımları izlemelisiniz:

Adım 1: İlk olarak, Walmart pazar yeri satıcısı olmalısınız.

Şirketiniz Walmart pazar yerine kaydolmadıysa, ilk olarak kaydolmakla işe başlamalısınız. Başvurunuzu tamamlamak çok kısa sürer. Ardından satıcı profilini oluşturmanız gerek. Ürünlerinizi de yükledikten sonra bu iş tamamdır.

Adım 2: Ürün kataloğunu başlatmalısınız.

Ürün listelemelerini oluşturmalısınız. Ürünlerinizi Walmart’a yüklemek için seçenekler var. Bu seçenekler arasından birini seçerek ürünlerinizi siteye yükleyebilirsiniz. Ardından şirketiniz için yaklaşık 100 envanter eklemelisiniz. Ürün kataloğunuz tamamsa şimdi de sipariş testini tamamlamalısınız.

Adım 3: Reklam erişimi talep etmelisiniz.

Walmart’ta aktif olduğunuza göre artık reklam erişimi isteyebilirsiniz. Walmart’ın markaları milyonlarca müşteriyle buluşturmak için sunduğu “Walmart Media Group” her başvuruyu inceler ve onaylar. Walmart Media Group’a başvururken, şu bilgileri sırasıyla sağlamalısınız:

  • Firma adı
  • Ad, e-mail ve telefon numarası
  • SKU sayısı
  • Ürün kategorisi
  • Birincil kampanya hedefi
  • Hedef kitle
  • İstediğin reklam planı (Yıllık, sezonluk ve benzeri)
  • Öngörülen bütçe

Adım 4: Walmart reklamcılık web seminerine katılmalısınız.

Walmart’ta reklam vermek için onay aldınız diyelim. Ardından nasıl reklam vereceğinize ilişkin bir sonraki adıma geçmeniz gerekir. Yani Walmart Media Group, sizi bilgilendirecek reklam web semineri için davet gönderir. Dolayısıyla reklam vermek için bu seminere mutlaka katılmalısınız. Burada platformun nasıl çalıştığını öğrenirsiniz. Canlı soru-cevap oturumlarına da katılabilirsiniz.

Adım 5: Walmart reklam platformuna giriş yapabilirsiniz.

Reklam seminerini tamamladıktan sonra öğrendiklerinizi reklam platformunda uygulama vakti. Ayrıca Walmart Media Group reklam hesabınıza erişebilir. Reklam yayınlamak için kendinizi hâlâ yeterli hissetmiyorsanız, bir reklam uzmanı ile iletişime geçmenizde fayda var.

Adım 6: Reklam kampanyanızı başlatabilirsiniz.

Reklam yayınlama sürecinden sonra kampanyalar oluşturabilirsiniz. Ancak ilk başta hangi ürünlerin reklamını yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bununla beraber reklamlara ne kadar bütçe ayırabileceğinizi düşünmelisiniz. Reklam stratejinizi geliştirdikten sonra kampanya ve reklam oluşturabilirsiniz.

Walmart’ta Reklam Türleri Nelerdir?

Walmart alıcının amacına önem verir. Bu sebeple alıcıların istediği ürüne kısa sürede ulaşmasını sağlayacak reklamlar tasarlar. İşte, şirketinizi bu 4 tür reklamla tanıtabilirsiniz:

1. Walmart Performans Reklamları

Walmart’ta reklam vererek satışlarınızı artırmak istiyorsanız, bu reklam türü şirketinize uygun olabilir. Walmart Performans Reklamları (WPA), reklamların nerede ve ne zaman görüneceğini belirlemek için dahili arama algoritması kullanır. Yani satıcıların anahtar kelime konusunda endişelenmesine gerek yok. Walmart verilere dayanarak, şirketinizin reklamlarını hedeflemesi için en iyi anahtar kelimeleri bulabilir. Kısacası trafiği ürününüze yönlendirmek için muazzam bir şekilde çalışır.

2. Walmart Yerel Banner Reklamları

Yerel banner reklamını kullanmak için Walmart Media Group ile ortak olabilirsiniz. Özellikle marka bilinirliğinizi arttırmanız açısından bu reklam türü oldukça mantıklı. Yerel banner reklamları ürün kategorinizin en üstünde görünür. Ayrıca ürünlerinizin birkaçını öne çıkarır. Örneğin, indirim reklamı yaparak ürünlerinizi öne çıkarabilmeniz mümkün.

3. Mancınık Reklamları

Belirli bir ürünü pazarlamak ve tanıtmak için kullanılır. Ürün listelerinin hemen üstünde bir mancınık reklamı görünür. Yani az satan bir ürünün satışını arttırmak istiyorsunuz diyelim. Bu reklam türünü kullanarak satışlarınızı kolayca arttırırsınız.

4. Site Arama Özelliği Reklamları

Site arama özelliği reklamı, markanızı ürün sayfasında tanıtır. Kullanıcılar bu reklama tıkladığında, tüm ürünlerin bulunduğu sayfaya gider. Özellikle küçük ve köklü bir şirketseniz, bu reklam türünü kullanmanız tavsiye edilir. Hem marka bilinirliğinizi hem satışlarınızı arttırmak için uygun.

Walmart’ta Reklam Vermenin Faydaları Nelerdir?

Walmart yurt dışında satış yapmak için en uygun platformlardan birisi. Ancak reklamlarla birçok avantaj elde edebilirsiniz. İşte, Walmart’ta reklam vermenizin avantajları.

1. Sorunsuz müşteri deneyimi sunarsınız

Walmart’ta reklam alıcıların satın alma yollarını kolaylaştırır. Bu reklamlar tüketici deneyimini geliştirerek ürünlerinin tekrar satın alınmasını kolaylaştırır. Bu sayede trafik elde edebilirsiniz. Bunun yanında marka bilinirliğiniz artar.

2. Görünürlüğü artırırsınız

Walmart arama sonuçlarında en üstte yer alırsınız. Bu sayede görünürlüğünüz artar. Yani ürünlerinizi daha fazla kişi görür ve tıklar. Maksimum seviyede ziyaretçi kazanmanıza yardımcı olur.

3. Yeni ürünlerinizi öne çıkarırsınız

Yeni bir ürün tanıttığınızda, popülerlik kazanmanız zor olabilir. Ancak Walmart reklamları ile yeni ürünlerinizi tanıtmak oldukça kolay. Bu sayede yeni ürününüz hem popülerlik kazanır hem öne çıkar.

4. Yatırım getirisi kazanırsınız

Walmart reklamları, ürününü satın alan müşterilere ilişkin değerlendirme sunar. Yani direkt olarak ürününüzle ilgilenen müşterileri hedeflemenizi sağlar. Dolayısıyla ürününüzle ilgilenmeyen müşterilere boşa para ve zaman harcamış olmazsınız.

İlginizi Çekebilir:

Konuşmayı Takip Et
Bildir:
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerini merak ediyoruz, lütfen yorum bırak!x
()
x
Scroll to Top
Scroll to Top