fbpx

Walmart’ta Reklam Nasıl Verilir?

Walmart'ta Reklam

İçindekiler:

Walmart pazar yerinde 70 milyondan fazla ürün var. Dolayısıyla işletmeler arasında öne çıkmanın zorlaştığı zamanlar olabiliyor. Walmart satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak için birçok yararlı yol sunuyor. Amazon gibi Walmart’ın da satıcılara reklam yapma şansı vermesi, sunduğu yararlı yollardan sadece biri. Walmart’ta reklam vermek ise oldukça basit.

Satıcı olarak kategorilerde ve arama sonuçlarında görünen reklamlar oluşturabiliyorsunuz. Peki, Walmart’ta nasıl reklam verilir? Walmart reklam türleri nedir? Reklamların faydası var mıdır? Reklam yapmadan önce bu soruların yanıtlarını iyi bilmeniz gerek. Biz de bu soruların yanıtlarını buraya derledik. İşte, Walmart’ta reklam vermek için bilmeniz gereken detaylar.

Walmart’ta Nasıl Reklam Verebilirsiniz?

Türkiye’den yurt dışına ürün satmak için Walmart’a başvurduğunuzda ürünlerinizi nasıl öne çıkaracağınızı iyi bilmelisiniz. Şimdi gelin, Walmart’ta reklam vermek için izlemeniz gereken adımlara yakından bakalım!

Adım 1: İlk olarak Walmart pazar yeri satıcısı olmalısınız.

Walmart pazar yerine kaydolmakla işe başlamalısınız. Başvurunuzu tamamlamak çok kısa sürüyor. Ardından satıcı profilini oluşturmanız gerek. Ürünlerinizi de yükledikten sonra bu iş tamamdır.

Adım 2: Ürün kataloğunu başlatmalısınız.

Ürün listelemelerini oluşturmalısınız. Ürünlerinizi Walmart’a yüklemek için seçenekler var. Birini seçerek ürünlerinizi siteye yükleyebiliyorsunuz. Ardından şirketiniz için yaklaşık 100 envanter eklemelisiniz. Ürün kataloğunuz tamamsa şimdi de sipariş testini tamamlamalısınız.

Adım 3: Reklam erişimi talep etmelisiniz.

Walmart’ta aktif olduğunuza göre artık reklam erişimi isteyebiliyorsunuz. Walmart’ın markaları milyonlarca müşteriyle buluşturmak için sunduğu “Walmart Media Group” her başvuruyu inceliyor ve onaylıyor. Walmart Media Group ‘a başvururken şu bilgileri sırasıyla sağlamalısınız:

  • Firma adı
  • Ad, e-mail ve telefon numarası
  • SKU sayısı
  • Ürün kategorisi
  • Birincil kampanya hedefi
  • Hedef kitle
  • İstediğin reklam planı (Yıllık, sezonluk ve benzeri)
  • Öngörülen bütçe

Adım 4: Walmart reklamcılık web seminerine katılmalısınız.

Walmart’ta reklam vermek için onay aldınız diyelim. Ardından nasıl reklam vereceğinize karar vermelisiniz. Yani Walmart Media Group, bilgilendirici reklam web semineri için davet gönderiyor. Dolayısıyla reklam vermek için bu seminere mutlaka katılmalısınız. Burada platformun nasıl çalıştığını öğrenebiliyorsunuz. Canlı soru-cevap oturumlarına da katılabiliyorsunuz.

Adım 5: Walmart reklam platformuna giriş yapabilirsiniz.

Reklam seminerini tamamlamalısınız. Ardından öğrendiklerinizi Walmart reklam platformunda uygulama vakti. Ayrıca Walmart Media Group reklam hesabınıza erişebiliyor. Reklam paylaşmak için hâlâ yeterli hissedemiyor olabilirsiniz. Bu durumda bir reklam uzmanı ile iletişime geçmenizde fayda var.

Adım 6: Reklam kampanyanızı başlatabilirsiniz.

Reklam paylaşma sürecinden sonra kampanyalar oluşturabiliyorsunuz. Ancak ilk başta hangi ürünlerin reklamını yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bununla beraber reklamlara ne kadar bütçe ayırabileceğinizi düşünmelisiniz. Reklam stratejinizi tanımladıktan sonra kampanya ve reklam oluşturabiliyorsunuz.

Walmart’ta Reklam Türleri Nelerdir?

Walmart alıcının isteklerine önem veriyor. Bu sebeple alıcıların istediği ürüne kısa sürede ulaşmasını sağlayan reklamlar tasarlıyor. Şirketinizi bu 4 tür reklam ile Walmart’ta tanıtabiliyorsunuz:

1. Walmart Performans Reklamları

Walmart’ta reklam vererek satışlarınızı artırmak istiyorsanız bu reklam türü şirketinize uygun olabiliyor. Walmart Performans Reklamları (WPA), reklamların nerede ve ne zaman görüneceğini belirlemek için dahili arama algoritması kullanıyor. Yani satıcıların anahtar kelime konusunda endişelenmesine gerek yok. Walmart verilere dayanarak en iyi anahtar kelimeleri bulabiliyor. Kısacası trafiği ürününüze yönlendirmek için muazzam bir şekilde çalışıyor.

2. Walmart Yerel Banner Reklamları

Yerel banner reklamını kullanmak için Walmart Media Group ile ortak olabiliyorsunuz. Özellikle marka bilinirliğinizi arttırmanız açısından bu reklam türü oldukça mantıklı. Yerel banner reklamları ürün kategorinizin en üstünde görünüyor. Ayrıca ürünlerinizin birkaçını öne çıkarıyor. Örneğin, indirim reklamı yaparak ürünlerinizi öne çıkarabilmeniz mümkün.

3. Mancınık Reklamları

Belirli bir ürünü pazarlamak ve tanıtmak için kullanılıyor. Ürün listelerinin hemen üstünde bir mancınık reklamı görünüyor. Yani az satan bir ürünün satışını arttırmak istiyorsunuz diyelim. Bu reklam türünü kullanarak satışlarınızı kolayca arttırabiliyorsunuz.

4. Site Arama Özelliği Reklamları

Site arama özelliği reklamı, markanızı ürün sayfasında tanıtıyor. Kullanıcılar bu reklama tıkladığında tüm ürünlerin bulunduğu sayfaya gidiyor. Özellikle küçük ve köklü bir şirketseniz bu reklam türünü kullanmanız tavsiye ediliyor. Çünkü hem marka bilinirliğinizi hem satışlarınızı arttırmanızı sağlıyor.

Walmart’ta Reklam Vermenin Faydaları Nelerdir?

Walmart yurt dışında satış yapmak için en uygun platformlardan biri. Ancak reklamlarla birçok avantaj elde edebiliyorsunuz. İşte, Walmart’ta reklam vermenin avantajları.

1. Sorunsuz müşteri deneyimi sunarsınız

Walmart’ta reklam alıcıların satın alma yollarını kolaylaştırıyor. Bu reklamlar tüketici deneyimini geliştirerek ürünlerinin tekrar satın alınmasını sağlıyor. Böylece trafik elde edebiliyorsunuz. Bunun yanında marka bilinirliğiniz artabiliyor.

2. Görünürlüğü artırırsınız

Walmart arama sonuçlarında en üstte yer alırsınız. Bu sayede görünürlüğünüz artar. Yani ürünlerinizi daha fazla kişi görür ve tıklar. Maksimum seviyede ziyaretçi kazanmanıza yardımcı olur.

3. Yeni ürünlerinizi öne çıkarırsınız

Yeni bir ürün tanıttığınızda popülerlik kazanmanız zor olabiliyor. Ancak Walmart reklamları ile yeni ürünlerinizi tanıtmak oldukça kolay. Bu sayede yeni ürününüz hem popülerlik kazanıyor hem öne çıkıyor.

4. Yatırım getirisi kazanırsınız

Walmart reklamları, ürününü satın alan müşterilere ilişkin değerlendirme sunuyor. Yani direkt olarak ürününüzle ilgilenen müşterileri hedeflemenizi sağlıyor. Dolayısıyla ürününüzle ilgilenmeyen müşterilere boşa para ve zaman harcamıyorsunuz.

Bol Satışlar Diliyoruz!

İlginizi Çekebilir:

Konuşmayı Takip Et
Bildir:
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerini merak ediyoruz, lütfen yorum bırak!x
()
x
Scroll to Top