fbpx

Walmart’ta Satış: Satıcılar Hangi Ürünleri Satmalı?

walmart satıcı

İçindekiler:

Walmart’ın popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Hatta bugün Walmart, Amazon’un en büyük rakipleri arasında. Bu pazar yerinde ürün satmaya başladığınızda işletmenizin tanınmasını sağlayabiliyorsunuz. Ancak Walmart’ta satış yapılırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor.

Öncelikle binlerce başarılı satıcı arasına girmek için dikkatlice araştırılmış bir ürün planınızın olması şart. Yani geniş çaplı araştırma yaparak hangi ürünün Walmart’ta yankı uyandıracağını iyi bilmelisiniz. Biz Walmart’ta satacağınız ürünü seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları buraya derledik. İşte, Walmart’ta satılabileceğiniz ürünler ve ürün seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar.

Walmart’ta Hangi Ürünler Satılır?

Walmart satış yapmak için en iyi imkânları sunan platformlardan biri. Bu pazar yerinde satabileceğiniz birçok ürün var. Giyimden elektroniğe, bilgisayardan saatlere kadar müşteriler istediği ürünü satın alıyor.

Walmart satıcıları aylık 120 milyon benzersiz ziyaretçi kitlesine ulaşabiliyor. Dolayısıyla burada satış yapmak oldukça avantajlı. Walmart’ta yeniyseniz markanızda halihazırda sattığınız ürünlerle başlamalısınız. Aynı zamanda çoğu marka gibi Walmart’ta en çok satan ürünler ile başlamayı tercih edebiliyorsunuz.

Walmart’ın En Çok Satan Ürünleri Nelerdir?

Walmart’ın en çok satan ürünleri oldukça dinamik. Bu nedenle Walmart’ta satış yaparken en çok satan ürünleri düzenli olarak kontrol etmeniz tavsiye ediliyor. Örneğin, bazı ürünler bayram gibi özel günler yaklaşınca satışta zirve yapabiliyor. Bazı ürünler de mevsimsel olarak satışta zirve yapabiliyor. Fakat genellikle en çok satan ürünleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Fitness malzemeleri
 • Kişisel bakım ürünleri
 • Ev ürünleri
 • Evcil hayvan malzemeleri
 • Elektronik aksesuarlar
 • Temizlik malzemeleri
 • Sağlık ürünleri
 • Bebek bakım malzemeleri
 • Mutfak eşyaları
 • Oyuncaklar ve oyunlar
 • Kadın giyim ürünleri

Walmart pazar yerinde en çok satan ürünleri nereden görebilirim diyorsanız:

 1. Walmart.com adresine gitmelisiniz.
 2. Arama çubuğuna en çok satan ürünler (Best sellers) yazmalısınız.
 3. Sağ üst köşedeki tümünü satın al (Shop all) seçeneğine tıklamalısınız.
 4. Walmart’ın en çok satan ürünlerini inceleyebilirsiniz.
walmart'ta satış
Walmart’ta satıcılar “En çok satan ürünler” listesine buradan ulaşabiliyor.

Walmart’ta Satacağınız Ürünü Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Satacağınız ürünü seçerken şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:

1. Walmart yasaklı ürünler politikasını okumalısınız

Walmart yasaklı ürünler politikası hiçbir koşulda pazarda satmamanız gereken ürünleri tanımlar. Buradan satmamanız gereken ürünleri iyice incelemenizde fayda var. Örnek verecek olursak patlayıcı, ateşli silah gibi tehlikeli ürünleri satmanız yasak. Ayrıca değerli taş içeren ürünlerin satışı da yasak. Öğelerinizi listelerken her zaman yasaklı ürünler politikasını incelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü listenize yanlışlıkla yasaklı ürünlerden birini ekleyebiliyorsunuz.

2. Walmart kitlenizi tanımalısınız

Walmart online alışveriş kitlenizi tanımakla işe başlamalısınız. Böylece Walmart müşterilerinize hitap etmeniz kolaylaşıyor. Özellikle çevrimiçi alışveriş yapanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürünlerinizi seçmelisiniz. Walmart pazarında yapılan bir ankete göre buradaki müşteriler; ürün fiyatlandırmalarına, iade politikasına ve yorumlara değer veriyor. Dolayısıyla ürünlerinizi seçerken müşterilerin alışkanlıklarını göz önünde bulundurmalısınız.

3. Diğer sitelerde nelerin trend olduğunu öğrenmelisiniz

Amazon gibi rakip sitelerden nelerin trend olduğunu araştırmalısınız. Yani Amazon, eBay, Etsy, Wish gibi pazar yerlerinin tümü müşteri memnuniyetine önem veriyor. Dolayısıyla buradan hangi ürünlerin iyi performans gösterdiğini analiz edebiliyorsunuz.

Trendleri kontrol edebileceğiniz sayfalar ise şöyle:

4. Hedeflediğiniz ürünleri başka kimlerin sattığını incelemelisiniz

Walmart satıcı hesabınızda ürün listelemeden önce hedeflediğiniz ürünleri kimlerin sattığını araştırmalısınız. Bu, diğer satıcılarla rekabet etmenizi ve aynı ürünü satan satıcıların sayısını anlamanızı sağlıyor. Örneğin, ürünü Walmart sayfasında arattınız diyelim. Bu ürünü birçok kişi satıyorsa eğer rekabet etmeniz zorlaşabiliyor.

5. Kâr marjını iyice hesaplamalısınız

Walmart’ın katı fiyatlandırma kuralları mevcut. Walmart listeleme ücreti ve aylık ücret talep etmiyor. Bunun yerine sattığınız her kategoriye göre ödenen yüzdesel ücretler bulunuyor. Tüm satış fiyatlarınızı ve komisyon ücretlerinizi göz önünde bulundurarak kârınızı hesaplamanızda fayda var.

Kâr marjınızı şu ücretlerin hepsini ürün listeleme fiyatınızdan çıkararak bulabiliyorsunuz:

 • Ürün tedarik ücretleri
 • Walmart satıcı ücretleri
 • Teslimat ücretleri

Tüm bu noktalara dikkat ettiğinizde Walmart pazarında satılabilecek doğru ürünü bulmanız kolaylaşıyor. Böylece kârlı fırsatlar elde edebiliyorsunuz ve marka bilinirliğinizi arttırabiliyorsunuz. Bol Satışlar Dileriz!

İlginizi Çekebilir:

Konuşmayı Takip Et
Bildir:
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerini merak ediyoruz, lütfen yorum bırak!x
()
x
Scroll to Top