fbpx

Walmart’ta Satış: Satıcılar Hangi Ürünleri Satmalı?

walmart satıcı

İçindekiler:

Walmart’ın popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Hatta bugün Walmart, Amazon’un en büyük rakipleri arasında. Bu pazar yerinde ürün satmaya başlamak ise ileriye doğru atılmış başarılı bir adım. Ancak Walmart’ta satıcıların, hangi ürünü satacağına karar verirken bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor.

Binlerce başarılı satıcı arasına girmek için dikkatlice araştırılmış bir ürün planınızın olması şart. Yani geniş çaplı araştırma yaparak hangi ürünün Walmart’ta yankı uyandıracağını iyi bilmelisiniz. Biz de Walmart’ta satacağınız ürünü seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları buraya derledik. İşte, Walmart’ta satılabileceğiniz ürünler ve ürün seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar.

Walmart’ta Hangi Ürünler Satılır?

Walmart satış yapmak için en iyi imkânları sunan platformlardan birisi. Bu pazar yerinde satabileceğiniz birçok ürün var. Giyimden elektroniğe, bilgisayardan saatlere kadar müşteriler istediği ürünü satın alır. Walmart pazar yerinde satıcılar da bakkaliye ürünleri, oyuncak, ev eşyaları gibi pek çok ürünü satar.

Walmart satıcıları aylık 120 milyon benzersiz ziyaretçi kitlesine ulaşabilir. Bu sebeple burada satış yapmak oldukça avantajlıdır diyebiliriz. Burada yeniyseniz, markanızda halihazırda sattığınız ürünlerle satış yapmaya başlamanız mantıklı olur. Aynı zamanda çoğu marka gibi Walmart’ta en çok satan ürünler ile başlamayı tercih edebilirsiniz.

Walmart’ın En Çok Satan Ürünleri Nelerdir?

Walmart’ın en çok satan ürünleri dinamiktir. Bu nedenle en çok satan ürünleri durmadan kontrol etmeniz tavsiye edilir. Örneğin, bazı ürünler bayram yaklaşınca satışta zirve yaparken, bazıları da mevsimsel olarak satışta zirve yapar. Fakat genellikle en çok satan ürünleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Fitness malzemeleri
 • Kişisel bakım ürünleri
 • Ev ürünleri
 • Evcil hayvan malzemeleri
 • Elektronik aksesuarlar
 • Temizlik malzemeleri
 • Sağlık ürünleri
 • Bebek bakım malzemeleri
 • Mutfak eşyaları
 • Oyuncaklar ve oyunlar
 • Kadın giyim ürünleri

Walmart’ta en çok satan ürünleri nereden görebilirim diyorsanız:

 1. Walmart.com adresine gitmelisiniz.
 2. Arama çubuğuna en çok satan ürünler (Best sellers) yazmalısınız.
 3. Sağ üst köşedeki tümünü satın al (Shop all) seçeneğine tıklamalısınız.
 4. Walmart’ın en çok satan ürünlerini inceleyebilirsiniz.

walmart'ta satış

Walmart’ta Satılacak Ürün Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Satacağınız ürünü seçerken şu noktalara dikkat etmeniz gerekir:

1. Walmart yasaklı ürünler politikasını okumalısınız

Walmart yasaklı ürünler politikası hiçbir koşulda pazarda satmamanız gereken ürünleri tanımlar. Buradan satmamanız gereken ürünleri iyice incelemenizde fayda var. Örnek verecek olursak, patlayıcı, ateşli silah gibi tehlikeli ürünleri satmanız yasak. Ayrıca değerli taş içeren ürünlerin satışı da yasak. Öğelerinizi listelerken her zaman yasaklı ürünler politikasını incelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü listenize yanlışlıkla yasaklı ürünlerden birini ekleyebilirsiniz.

2. Walmart kitlenizi tanımalısınız

Walmart online alışveriş kitlenizi tanımakla işe başlamalısınız. Yani Walmart’tan alışveriş yapan müşterinizi tanıdığınızda, onlara hitap etmeniz kolaylaşır. Özellikle çevrimiçi alışveriş yapanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, ürünlerinizi bu şekilde seçmelisiniz. Walmart pazarında yapılan bir ankete göre buradaki müşteriler, ürün fiyatlandırmalarına, iade politikasına ve yorumlara değer veriyor. Dolayısıyla ürünlerinizi seçerken müşterilerin alışkanlıklarını göz önünde bulundurmalısınız.

3. Diğer sitelerde nelerin trend olduğunu öğrenmelisiniz

Amazon gibi rakip sitelerden nelerin trend olduğunu araştırmalısınız. Yani Amazon, eBay, Etsy, Wish ve diğer pazar yerlerinin tümü, müşterilerin daha iyi deneyim kazanması için çalışır. İşte siz de buradaki ürünlere bakarak neyin iyi performans gösterdiğini analiz edebilirsiniz.

Trendleri kontrol edebileceğiniz sayfalar ise şöyle:

4. Hedeflediğiniz ürünleri başka kimlerin sattığını incelemelisiniz

Walmart satıcı hesabınızda ürün listelemeden önce hedeflediğiniz ürünleri kimlerin sattığını araştırmalısınız. Bu onlarla rekabet etmenizi ve sizinle aynı ürünü satan satıcıların sayısını anlamanızı sağlar. Örneğin, ürünü Walmart sayfasında arattınız diyelim. Bu ürünü birçok kişi satıyorsa eğer, rekabet etmeniz zorlaşır. Ayrıca piyasada çok tutulan bir üründür.

5. Kâr marjını iyice hesaplamalısınız

Walmart’ın katı fiyatlandırma kuralları mevcut. Walmart listeleme ücreti ve aylık ücret talep etmez. Bunun yerine sattığınız her kategoriye göre ödenen yüzdesel ücretler bulunur. Tüm satış fiyatlarınızı ve komisyon ücretlerinizi göz önünde bulundurarak, kârınızı hesaplamanızda fayda var.

Kâr marjınızı şu ücretlerin hepsini ürün listeleme fiyatınızdan çıkararak bulabilirsiniz:

 • Ürün tedarik ücretleri
 • Walmart satıcı ücretleri
 • Teslimat ücretleri

İşte, tüm bu noktalara dikkat ettiğinizde Walmart pazarında satılabilecek doğru ürünü bulmanız kolaylaşır. Bu sayede kârlı fırsatlar elde ederek marka bilinirliğini arttırabilirsiniz. Walmart pazarında ürün seçiminizi yaptıktan sonra aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer önemli husus, teslimatı zamanında yapmaktır.

Bol Satışlar Dileriz!

İlginizi Çekebilir:

Konuşmayı Takip Et
Bildir:
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerini merak ediyoruz, lütfen yorum bırak!x
()
x
Scroll to Top
Scroll to Top