fbpx

Walmart’ta Müşteri Yorumu Nasıl Alınır? Yorum Almanın Yolları

Walmart'ta Müşteri Yorumu

İçindekiler:

Walmart’ta müşteri yorumu almak satıcılar açısından oldukça değerli. Kuşkusuz olumlu yorumların sayısı, ürün sıralamaları ve satışları üzerinde doğrudan bir etkiye sahip. Tüketicilerin çoğunluğu yorumlara güveniyor. E-ticaret platformları söz konusu olduğunda tüketici yorumları ağızdan ağıza pazarlama yapılmasını sağlıyor.

Müşteri yorumları, alışveriş yapanlar için güven oluşturuyor. Çoğu satıcı yorumlar sayesinde satışlarını arttırır ve marka bilinirliği kazanır. Yani müşteri yorumları, e-ticaret işletmesi için hayati bir önem taşır. Bu sebeple satıcılar yorum almanın yollarını iyi bilmesi gerekiyor. Peki, Walmart’ta müşteri yorumu almanızın yolları nelerdir? Yorumların önemi nedir? İşte, tüm bu soruların yanıtları ve detaylar.

Walmart’ta Müşteri Yorumları Neden Gereklidir?

Walmart’ta farklı alıcılardan gelen yorumlar, sağlıklı marka algısını korumanızı sağlar. Aynı zamanda e-ticaret işinden elde edilen kârı artırmada büyük bir rol oynar. Hatta yapılan bir araştırmaya göre:

  • Çevrimiçi alışveriş yapan kişilerin %85’i ürünü satın almadan önce yorumlara bakıyor.
  • Ürün başına 50’den fazla yorum almak dönüşüm oranlarında %4,6’lık bir artış sağlıyor.
  • Tüketiciler bir işletmeye güvenmeden önce yaklaşık 7 adet yorum okuyor.
  • Sanal ortamda alışveriş yapanların %73’ü olumlu yorumlar sayesinde işletmelere güvendiğini söylüyor.
  • İnternetten alışveriş yapanların %79’u yorumlara güveniyor. İnsanların %94’ü işletme yorumları yoksa alışveriş yapmaktan kaçınabiliyor.
  • Tüketicilerin %40’ı son iki hafta içerisinde yazılan yorumlara bakıyor. İnsanların %68’i yorumlarla bir ürüne güvendiğinde %15 daha fazla ödeme yapmak istiyor.

Walmart’ta Müşteri Yorumu Türleri

Walmart’ta online alışveriş yapanlar, iki farklı türde yorum bırakabiliyor:

1. Pazar yeri perakendeci yorumu

Müşterinin satıcı hakkında yorum yapması demek. Yani müşteri, satıcıya odaklanarak yorum yapıyor. Satıcının teslimat süresi, nakliye yöntemi ve müşteri hizmetleri hakkında bir yorum yazıyor. Örneğin, müşteri herhangi bir satıcıdan sipariş veriyor. Ürün müşteriye ulaşıyor. Ardından Walmart, müşteriye satıcıyı ve ürünü değerlendirmesi için e-mail gönderiyor. Müşteri de satıcıyı ve ürünü etraflıca değerlendirerek yorum yazıyor.

2. Ürün yorumu

Ürün yorumu, ürünlere ve listelemelere odaklanıyor. Yani müşteriler Walmart’tan satın aldıkları ürünler hakkında yorum yapar. Hatta Walmart çalışanları bile fikirlerini belirtebiliyor. Fakat çalışanların yorumları “Walmart Associate” etiketi ile görünüyor. Ürün yorumları sayesinde potansiyel müşterilerin daha iyi karar vermesi sağlanıyor.

Walmart’ta Müşteri Yorumu Nasıl Alınır?

Walmart satış yapmak için en iyi imkânları sunsa da müşteri yorumlarının önemi yadsınamaz. Bu sebeple müşterilerden alışveriş deneyimlerini paylaşmalarını istemelisiniz. İşte, Walmart’ta müşterilerden yorum almanın yolları.

Bazaarvoice platformundan destek almalısınız

Bazaarvoice, satıcıların web sitelerine farklı müşterilerden gelen yorumları eklemelerini sağlıyor. Hatta diğer web sitelerinde toplanan yorumları birleştirmenize olanak tanıyor. Büyük pazar yerleri ve e-ticaret perakendecileri tarafından kullanılıyor. Walmart, Bazaarvoice ile ortak çalışıyor. Ayrıca Bazaarvoice; hizmetlerinizi, müşteri görsellerinizi ve soru-cevap özelliğinizi güçlendirmenize yardımcı oluyor.

Başarılı bir e-posta listesi oluşturmalısınız

Walmart’ta yorum almak için başarılı bir e-posta listesi oluşturmalısınız. Bu sayede e-posta listenizdeki tüm kişilere e-mail gönderebiliyorsunuz. Ayrıca teklifler ve indirimler karşılığında müşterilerinizi abone olmaya ikna edebilirsiniz. Örneğin, promosyon kampanyalarına ev sahipliği yaparak Facebook, Instagram ve YouTube gibi platformlarda daha fazla hayran kitlesi yaratabiliyorsunuz.

Olumsuz yorumlara yanıt vermelisiniz

Olumsuz yorumlardan korkmamalısınız. Bunları olumluya çevirmenin yollarını araştırmalısınız. Böylece müşteri memnuniyetini arttırırsınız. Bunun sonucunda müşteride güven oluşur. Güven kazanan müşteriler, yorum yapmaya daha istekli olur. Ayrıca olumsuz yorumlara yanıt vermelisiniz. Müşterinizin sorununa çözüm bulmaya çalışmalısınız. Olumsuz yorumlara yanıt verirken yapıcı olmalısınız.

Alıcılarla doğrudan iletişime geçmelisiniz

Müşterilerle doğrudan iletişime geçmek değerlendirme ve yorum almanızı kolaylaştırır. Örneğin, ürün sayfalarında yorum yapan tüketicileri bulmalısınız. Bu tüketicilerle doğrudan iletişim kurabiliyorsunuz. Böylece müşterilerinizin değerli hissetmesini sağlarsınız. Aynı zamanda müşterilerinizin olumlu tepkiler verme eğilimini arttırırsınız.

Müşteri deneyimini günden güne iyileştirmelisiniz

Satıcı ürünlerini pazarlarken dürüst olmalı. Müşteri deneyimini günden güne iyileştirmeli. Müşteriyi önemseyen satıcılar hem satışlarını artırır hem müşteri kazanır. Müşteri kazandıkça ve memnuniyet arttıkça yorum sayısı da yükselir.

Ürününüz müşteriye ulaştığı anda yorum talebinde bulunmalısınız

Müşteri ürünü aldığı anda yorum talebinde bulunmalısınız. Bu istek işe yaramazsa dürüst yorumlar karşılığında hediye çekleri ve indirimler sunabiliyorsunuz. Her müşteriden gelen yorumun olumlu olmayacağını bilmelisiniz.

Müşteriye her zaman kaliteli ürünler sunmalısınız

Satılan ürünün incelemeye değer ve kaliteli olması gerekir. Halihazırda zaten yüksek kaliteli ürünler satıyorsanız birçok yorum alacaksınız. Ancak kalitesiz ürünler satan birini düşünelim. Değerlendirme ve yorum alma şansı çok düşük. Bu sebeple müşterilerinize her zaman kaliteli ürünler sunmaya özen göstermelisiniz.

İşte, tüm bu detaylara dikkat ederek Walmart’ta yorum alma şansınızı arttırabilirsiniz. Ayrıca bu konuyla alakalı fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Konuşmayı Takip Et
Bildir:
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerini merak ediyoruz, lütfen yorum bırak!x
()
x
Scroll to Top