fbpx

Walmart’ta Müşteri Yorumu Nasıl Alınır? Yorum Almanın Yolları

Walmart'ta Müşteri Yorumu

İçindekiler:

Walmart’ta müşteri yorumu almak, satıcılar açısından oldukça değerli. Kuşkusuz olumlu yorumların sayısı, ürün sıralamaları ve satışları üzerinde doğrudan bir etkiye sahip. Tüketicilerin çoğunluğu yorumlara güveniyor. E-ticaret platformları söz konusu olduğunda, tüketici yorumları ağızdan ağza stratejisi oluşturuyor.

Müşteri yorumları, alışveriş yapanlar için güven oluşturur. Çoğu satıcı yorumlar sayesinde satışlarını arttırarak marka bilinirliği kazanır. Yani müşteri yorumları, e-ticaret işletmesi için hayati bir önem taşır. Satıcıların da bu sebeple yorum almanın yollarını iyi bilmesi gerekiyor. Peki, Walmart’ta müşteri yorumu almanızın yolları nelerdir? Yorumları önemi nedir? İşte, tüm bu soruların yanıtları ve detaylar.

Walmart’ta Müşteri Yorumları Neden Gereklidir?

Walmart’ta farklı alıcılardan gelen yorumlar, sağlıklı marka algısını korumanızı sağlar. Bunun yanında e-ticaret işinden elde edilen kârı artırmada da büyük bir rol oynar. Hatta yapılan bir araştırmaya göre:

  • Çevrimiçi alışveriş yapan kişilerin %85’i ürünü satın almadan önce yorumlara bakıyor.
  • Ürün başına 50’den fazla yorum almak, dönüşüm oranlarında %4,6’lık bir artışa neden olmuş.
  • Tüketiciler bir işletmeye güvenmeden önce yaklaşık olarak 7 yorum okuyor.
  • Sanal ortamda alışveriş yapanların %73’ü olumlu yorumlar sayesinde işletmelere güvendiğini söylemiş.
  • İnternetten alışveriş yapanların %79’u ise, incelemelere güveniyor. İnsanların %94’ü işletme incelemeleri yoksa alışveriş yapmaktan kaçınabiliyor.
  • Tüketicilerin %40’ı son iki hafta içerisinde yazılan yorumlara bakıyor. İnsanların %68’i de incelemelerle ürüne çok güvenirse, %15 daha fazla ödeme yapmaya razı oluyor.

Walmart’ta Müşteri Yorumu Türleri

Walmart’ta online alışveriş yapanlar, iki farklı türde inceleme bırakabilir:

1. Pazar yeri perakendeci yorumu

Alıcının ürün satın aldığı satıcı hakkında yorum yapması demek. Yani bu yorumda satıcı odak noktası. Satıcı hakkında teslimat süresi, nakliye yöntemi, müşteri hizmetleri ve benzerlerini kapsayan yorumlar yazılır. Alıcı herhangi bir satıcıdan sipariş verir. Ürün alıcıya ulaştığında Walmart müşteriye satıcıyı ve ürünü incelemesi için e-mail gönderir.

2. Ürün yorumu

Ürün yorumu, ürünlere ve listelemelere odaklanır. Yani alıcıların Walmart’tan satın aldıkları ürünler hakkındaki görüşleri demek. Hatta Walmart çalışanları bile fikirlerini belirtebilir. Fakat çalışanların incelemeleri “Walmart Associate” etiketi ile görünür. Ürün incelemeleri sayesinde potansiyel alıcıların daha iyi karar vermeleri sağlanır.

Walmart’ta Müşteri Yorumu Nasıl Alınır?

Walmart satış yapmak için en iyi imkânları sunsa da müşteri yorumlarının önemi yadsınamaz. Bu sebeple müşterilerden alışveriş deneyimlerini paylaşmalarını istemek, her zaman harika bir fikir. İşte, Walmart’ta müşterilerden yorum almanın yolları.

Bazaarvoice platformunu kullanmalısınız

Satıcıların web sitelerine farklı müşterilerden gelen yorumları eklemelerini sağlayan platformdur. Hatta diğer web sitelerinde toplanan incelemeleri birleştirmenizi sağlar. Büyük pazar yerleri ve e-ticaret perakendecileri tarafından kullanılır. Walmart, Bazaarvoice ile ortak çalışır. Ayrıca Bazaarvoice, hizmetleri, müşteri fotoğraflarını ve videolarını, soru-cevap özelliğini güçlendirmeyi içerecek şekilde gelişmiş durumda.

Başarılı bir e-posta listesi oluşturmalısınız

Walmart’ta inceleme almanın yollarından bir tanesi başarılı e-posta listesi oluşturmaktır. Bu sayede e-posta listesindeki tüm kişilere e-mail gönderebilirsiniz. Ayrıca teklif ve indirimler karşılığında müşterileri abone olmaya ikna edebilirsiniz. Örneğin, promosyon kampanyalarına ev sahipliği yaparak Facebook, Instagram ve YouTube gibi platformlardan daha fazla hayran çekebilirsiniz.

Olumsuz yorumlara yanıt vermelisiniz

Olumsuz yorumlardan korkmak yerine onları olumluya çevirmenin yollarını bilmelisiniz. Müşteri memnuniyetini ve hizmetlerini yansıtmanız açısından bu gerekli. Bunun sonucunda müşteride güven oluşur. Güven kazandıktan sonra memnun kalan müşteri inceleme yapmaya daha da istekli olur.

Alıcılarla doğrudan iletişime geçmelisiniz

Müşterilerle doğrudan iletişime geçmek, değerlendirme ve inceleme almanızın etkili yollarından biri. Örneğin, ürün sayfalarında yorum yapan tüketicileri bulup onlarla doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Bu durum müşterilerin değerli hissetmesini sağlar. Böylece müşteriler olumlu etkiler verme eğiliminde olur.

Müşteri deneyimini günden güne iyileştirmelisiniz

Satıcı satılan ürün hakkında dürüst olmalı. Müşteri deneyimi günden güne iyileştirilmeli. Müşteriyi önemseyen satıcılar hem satışlarını artırır hem müşteri kazanır. Tüketici kazandıkça ve memnuniyet arttıkça inceleme sayısı da yükselir.

Müşteri ürünü aldığı anda inceleme talebinde bulunmalısınız

Müşteri ürünü aldığı anda yorum talebinde bulunmak, müşteri yorumu sayısını arttırır. Bu istek işe yaramazsa, dürüst yorumlar karşılığında hediye çekleri ve indirimler sunabilirsiniz. Her müşteriden gelen yorumun olumlu olmayacağını ancak buna değer olduğunu unutmamalısınız.

Müşteriye her zaman kaliteli ürünler sunmalısınız

Satılan ürünün incelemeye değer ve kaliteli olması gerekir. Halihazırda zaten yüksek kaliteli ürünler satıyorsanız, birçok inceleme alacaksınız. Ancak kalitesiz ürünler satan birini düşünelim. Değerlendirme ve inceleme alma şansı çok düşük. Belki kötü yorum alabilir. Zaten kötü yorum alması çevrimiçi pazarda bir şey ifade etmeyecektir.

İşte, tüm bunlara dikkat ederek Walmart’ta inceleme alma şansınızı arttırabilirsiniz. Sizin de bu konuyla alakalı fikirleriniz varsa, yorumlarda buluşalım!

İlginizi Çekebilir:

Konuşmayı Takip Et
Bildir:
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerini merak ediyoruz, lütfen yorum bırak!x
()
x
Scroll to Top
Scroll to Top