fbpx

Etsy’de Satış: Başarılı Bir Dükkan Nasıl Açılır?

etsyde dükkan açma

İçindekiler:

Eğer ürün fotoğraflarınız hazırsa ve fiyatlarınızı belirlediyseniz Etsy satış için dükkan açmak yaklaşık on dakika süren bir işlem aslında. Hem Etsy Türkiye Facebook grubunda hem de internetteki diğer forumlarda zaman zaman “Dükkanı açtım ama şimdi ne yapacağım?” ya da “Şu kadar ürün yükledim ama bunu düşünmemiştim, her şeye baştan başlamam gerekiyor” gibi can sıkıcı yazılar okuyoruz. Henüz dükkan açmadıysanız ya da marka stratejinizi oluşturmadıysanız Etsy’de Başarılı Bir Dükkan Nasıl Açılır konusundaki kapsamlı yazımıza hoş geldiniz.

Eğer henüz bu aşamaya gelmediyseniz Etsy Nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Henüz dükkan açmadıysanız referans linki üzerinden Etsy’de üyelik ve dükkan açarak ilk 40 ürünü ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz. Dükkanınız varsa referans linkini bu yazıya yorum olarak bırakabilirsiniz; böylece henüz dükkan açmamış okuyucularımız linkinize tıklayıp size kendilerine ücretsiz 40 listing kazandırabilirler.

Etsy dijital ürünler (PDF, JPEG ve benzeri), antikalar, hobi malzemeleri (craft supply) ve el emeği (handmade) ürünler satabileceğiniz bir platform. Bunun dışındaki her ürünün satışı Etsy’nin kurallarına aykırı. Ne satmak istiyor olursanız olun başarılı bir Etsy dükkanı için öncelikle yapmanız gereken araştırmalar ve geçmeniz gereken aşamalar var.

Etsy referans

Beyin Fırtınası

Ne satabilirsiniz? Pek çok kişi Etsy ile tanıştığında aklında satmak istediği ürünler zaten oluyor. El emeği işler yapan kişilerin birden fazla alanda yeteneği de olduğu düşünülünce hangisinin satılacağı ya da hepsinin mi dükkana konulacağı biraz kafa karıştırıcı olabilir. Boş ve kalın bir defter alarak işe başlayın. Bu deftere aklınızdaki fikirleri yazın.

Etsy analiz

“Annem örgü örebilir, kolye uçları satabilirim, fotoğraf sanatçısı arkadaşımla ortak olabilirim, büyüklerimden kalan antikaları yayınlayabilirim.” benzeri listeniz hazır olduğunda Etsy’i açın ve araştırmalarınıza başlayın.

İpucu: Aklınıza gelen ürünlerin İngilizce isimlerini bulmak için ücretsiz bir internet sözlüğü olan tureng.com adresini kullanabilirsiniz. Siteye girdikten sonra öğrenmek istediğiniz kelimeyi arama kutusuna yazmanız yeterli, herhangi bir program indirmenize gerek yok.

Etsy Satış İçin Genel Pazar Araştırması

Bazen moral bozucu (“Neden bu işe daha önce girmedim?”) bazen de umut verici (“Ben çok daha iyisini yapabilirim!”) bir süreç pazar araştırması. Aklınızdaki ürünlerin İngilizce isimlerini Etsy arama kutusuna yazarak tek tek araştırmanız gerekiyor. Bu noktada önemli olan şey planladığınıza benzer ürünler görüp görmemeniz ve bu ürünlerin fiyatları.

Gördüğünüz fiyatları defterinize mutlaka yazın. İlginizi çeken bir dükkan olduğunda onu da not almayı unutmayın çünkü geri dönüp bakmanız gerekecek. Potansiyel rakiplerin listelerine bakarken gözünüze kullandıkları değişik kelimeler çarparsa bunları da defterinize yazmayı ihmal etmeyin.

Genel pazar araştırmasında öğrenmeye çalıştığımız şey ürünlerin ne kadara satıldığı ve ne kadara kargolandığı. Örneğin keçeden oyuncak yiyecekler yapmayı planlıyor olabilirsiniz. Fakat araştırmanız sırasında bu tarz ürünlerin sizin planladığınızın çok altında satıldığını görebilirsiniz. Çok emek vereceksiniz, 12 Dolara satmaya değer mi? Değmez mi? Kaliteyi arttırarak fark yaratabilir misiniz? Bu sorulara cevap vermenin tam sırası.

Etsy arayüz

Eğer el emeği ürünlerinizin maliyetlerini nasıl hesaplayacağınız konusunda aklınızda soru işaretleri varsa El Yapımı Ürünler İçin Satış Fiyatı Belirlemek konulu yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Bu aşamada bakmanız gereken bir diğer konu da kargo konusu. Ürünlerin fiyatları planladığınızın da üzerinde olabilir, çok kar edecek olabilirsiniz fakat unutmamak gerekiyor ki uluslararası kargo yapacaksınız ve maliyetler yükselecek. Eğer rakip dükkanlar hedef kitlenize (Etsy’de alışveriş yapan çoğunluk Kuzey Amerika ve Avrupa kıtalarında) sizin yollayabileceğinizden çok daha ucuza gönderiyorlarsa rekabet edemeyeceğiniz için boşu boşuna çaba harcamış ve başarısız hissetmiş olursunuz.

Rakiplerin kargo fiyatlarını görmek için sol tarafta aşağıdaki “Shipping” kısmından Türkiye’yi Amerika olarak değiştirebilir ve bir posta kodu girerek Amerika içine ne kadara gönderdiğini görebilirsiniz. Biz burada New York posta kodu girdik. Uluslararası kargo fiyatları genellikle eyaletlere göre değişmez, bu nedenle baktığınız ülkeye ait herhangi bir kod yazabilirsiniz.

Etsy kargo

İpucu: Etsy Türkiye Facebook grubunun çok sayıda anlaşmalı olduğu kargo firması var. Grup içinden bu firmalara ulaşıp indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Etsy Satış İçin Maliyetleri Hesaplamak

El Yapımı Ürünler İçin Satış Fiyatı Belirlemek makalesinde detaylıca nasıl yapılacağını anlattığımız hesaplamalar burada devreye giriyor. Bazı hammaddeler Türkiye’de çok pahalı ya da ucuz olabilir. Bu da Etsy’de ne satacağınız konusunda stratejinize yön verecektir. Amaç herhangi bir dükkan açmak değil; Etsy’de başarılı bir dükkan açmak olduğu için öncesinde elinizde detaylı veriler olması çok önemli.

Seçim Süreci

Etsy için ürün seçim süreci

İlk dört aşamayı geçtikten sonra elinizde çok daha kısa bir liste kaldığını göreceksiniz. Artık ne satacağınıza karar verme zamanı. Etsy’de ne satılır makalemizde kurallara uygun olarak satabileceğiniz ve yasaklı ürünlerle ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Yasaklı olmayan ürünlerden hangilerini daha kısa sürede üretebilirsiniz? Aralarında yapmayı daha çok seveceğiniz bir ürün var mı? Hangileri için yardım alabileceğiniz kişiler var? Etsy’de başarılı bir dükkana sahip olmak uzun bir yolculuk. Özellikle ilk başlarda tasarım, yapım, kargolama, pazarlama gibi işlerin çok büyük bir bölümünü sizin yapacağınızı düşünürsek çeşitli süreçlerde yardım alabileceğiniz bir ürünü seçmek ilk etapta daha iyi bir strateji olacaktır.

Paketleme

Pek çok kişi paketleme işini ilk satış sonrasına bırakıyor ve sorun yaşıyor. Ürünlerinizi satış olmadan paketleyerek denemeler yapın, sağlamlığını test edin. Paketleme süreci ne kadar vaktinizi alıyor, daha hafif malzemeler kullanılabilir mi gibi sorularınıza da cevap bulmuş olursunuz. Paketlemeyi ve kargolamayı Etsy satış öncesinde çözümlemek daha sonra zarar etmenizi de engeller.

Etsy Satış İçin Rakip Analizleri

Rakipleri gerçek rakipler ve pazar liderleri olarak iki gruba ayırabiliriz. Pazar liderleri uzun süredir satış yapan, aylık ciroları yüksek, pazar genelinden biraz daha pahalıya satış yapan büyük Etsy dükkanlarıdır. Gerçek rakipler ise göreceli olarak yeni açılmış, planladığınız ürünlere benzer ürünler yapan, bazen ilk bakışta bazı hatalarını (fotoğraf kalitesi gibi) görebileceğiniz dükkanlardır.

Rakipleri incelerken yapılan en büyük hatalardan biri satışı direkt olarak başlık, ürün tanıtımı ve etikete (Etsy SEO) bağlamaktır. İkinci en büyük hata ise onları aynen alıp kullanmak. Etsy’de rekabet analizi nasıl yapılır konulu yazımızda detaylıca bahsettiğimiz gibi sosyal medya hesapları, en çok ne sattığı gibi konuları da göz önüne almanız gerekir. Bunlara ek olarak bazı ülkelerdeki Etsy satıcıları (Amerika, İngiltere, Kanada ve Avustralya) çeşitli kermeslerde birebir yaptıkları satışları Etsy üzerinden gösterebiliyorlar. Square ile entegrasyon sayesinde kredi kartıyla ödeme kabul etmiş oluyorlar. Müşteriye stand başında ürün linkini yollayıp anında ödeme alıyorlar fakat satış Etsy üzerinden yapılmış gibi gözüküyor. Rakip dükkanların Etsy satış rakamlarını sadece SEO’ya göre değerlendirip kopyaladığınızda elinizde çok başarısız başlıklara sahip ve yeni açıldığı için rekabet edemeyen bir dükkan olabilir. Etsy SEO hakkında daha çok bilgi için Etsy SEO konulu güncel makalemizi de okumanızı öneririz.

Marka Adını Bulma

Genellikle aceleye gelen konulardan birisi de Etsy dükkan adını bulmak. Etsy dükkanınızın başarılı olması için marka adını da enine boyuna düşünmeniz gerekiyor. Öncelikle defterinize aklınıza gelen isimleri yazın. Eğer sadece üç dört tane yazdıysanız o liste en az on marka adına ulaşana kadar yazmaya devam edin. Sırada bu markaları Etsy içerisinde shop araması yaparak aratmak var.

Etsy menü

Eğer bu isimde bir mağaza yoksa şanslısınız fakat işiniz daha bitmedi. Aynı aramayı Google’da da yapmanız gerekli. Bulduğunuz marka adında Etsy’de olmayan ama internette yer alan işletmeler olabilir. Bu durumda eğer marka ismini tescilletmişlerse sizi fark ettiklerinde mağaza isminizi değiştirmenizi talep edebilirler ve bu durumda o ana kadar yaptığınız bütün markalaşma süreci boşa gider. Böyle bir durumda zaten internet sitesi alan adını da (domain name) almış olacakları için kendi web sitenizi kurmak istediğinizde markanızdan başka bir isimle siteyi açmak zorunda kalırsınız. Bu da müşteriler için kafa karıştırıcı olacak ve profesyonel gözükmeyecektir.

Google’da da aklınızdaki marka isminde bir işletme bulamıyorsanız bir sonraki aşama olan sosyal medya aramasına geçebilirsiniz. Sosyal medyada aynı ya da benzer isimde hesaplar varsa o marka adını da listenizden elemeniz gerekecek. Aynı isimde siz de hesap açamayacağınız için dükkan adından farklı bir isimle sosyal medyada yer almanız gerekir, bu da hiç isteyeceğiniz bir şey değil. Etsy’de sizi görüp Instagram’da arayan bir kişinin marka adınızın altında sizinle hiç ilgisi olmayan ve hatta marka imajınıza çok ters fotoğraflarla dolu bir hesaba ulaşmasını istemezsiniz. Özetle; bulduğunuz marka adının internette hiçbir yerde olmaması gerekiyor. Evet, bu çok zor bir şey ama zaten bu yüzden uzunca bir liste çıkarttınız.

Küçük-İşletmeler-İçin-Markalaşma

Ücretsiz e-Kitap

Küçük İşletmeler İçin Markalaşma

Hemen İndir

Alan Adını Satın Almak (Domain Name)

Şu aşamada marka adınızı tescilletmeniz gereksiz bir masraf olacaktır fakat bir marka ismi tescillense bile tescil eden firmanın web sitenizi sizin elinizden alma hakkı yok. Dolayısıyla web sitenizi hemen kurmayacak olsanız bile web sitesi adresinizi almanız markanızı korur. Kulağa pahalı bir işlem gibi gelse de ayda 1 Dolar vererek GoDaddy gibi hosting firmaları ile markanızı koruyabilirsiniz.

Marka Tavrını Belirlemek

Çok dikkat edilen bir konu olmasa da aslında Etsy’de başarılı dükkan sahiplerinin farkında olduğu bir şey de marka tavrı. Neşeli, samimi bir marka mısınız? Ciddi ve güvenilir misiniz? Bu soruya verdiğiniz yanıtlara göre Etsy banner’ınızı, logonuzu hazırlamanız ve fotoğraf çekimi yapmanız sizi rakiplerinizin önüne geçirebilir. Pastel tonlara sahip bir marka imajına sahip deri ürün dükkanı hedef kitlenize hitap etmeyeceği gibi siyah bir logoya sahip keçeden bebek ürünleri dükkanı da müşteriler için itici olabilir. Logonuzu hazırlarken ya da yaptırırken markanızın tavrını da göz önünde bulundurun.

İpucu: Etsy dükkan bannerınızı ücretsiz olarak Canva sitesinde hazırlayabilirisiniz. Hazır şablonları kullandığınızda boyut ayarı yapmanıza gerek kalmaz. Canva içerisinde bazı görseller ücretli fakat binlerce ücretsiz görselden yararlanabilirsiniz. 

Etsy için marka tavrı belirlemek

Etsy Satış İçin Sosyal Medya Seçimi

Etsy Kullanıcıları İçin Sosyal Medya Seçimi makalemizde bahsettiğimiz gibi hedef kitlenizin kullanmadığı bir mecrada takipçi kazanmaya ve topluluk oluşturmaya emek harcamak bir vakit kaybı olacaktır. Zaman kaybetmeden, henüz dükkanınızı açmamış olsanız bile sosyal medya hesaplarınızı da açın. Önünüzdeki süreçlerde başka birisinin hesap adını almaması için henüz kullanmayacak olsanız bile marka ismini almanız önemli.

Sosyal Medya İçin İçerik Stratejisi

“Henüz Etsy dükkanımı açmadım içerik stratejisi için erken değil mi?” diye içinizden geçirdiğinizi duyduk; cevabımız: “Tam da zamanı!” Sosyal medyada paylaşım yapmaya sıra geldiğinde elinizde yeterli içerik olmadığını göreceksiniz. Bu sorunu çözmek için üretim aşamalarınızda fotoğraflar çekmeniz gerekiyor. Ürün taslağı mı çiziyorsunuz? Çizerken video çekin. Malzeme almaya mı gittiniz? Fotoğraflayın. Bütün bunlar daha sonra sizin sosyal medyanızda içerik olarak yer alacak ve beğeni toplayacak.

Etsy’de About Shop Bölümü

“About Shop” başarılı Etsy dükkanınızın “Hakkımızda” sayfası. Etsy, aşağıda görüldüğü üzere About Shop sayfası doldurulmamış dükkanları aramalarda geriye attığını açıkladı.

Etsy kural

Bu kritik özelliğin dışında da About Shop kısmı müşterilere yapım sürecinizden ve kendinizden bahsedebileceğiniz bir yer olması açısından önemli. Fotoğraf, video ve yazı paylaşabileceğiniz bu bölüm arama motorları tarafından da okunuyor. Bu bölümde dükkan içerisinde kullandığınız anahtar kelimeleri kullanmanız Google’da bulunmanıza ve müşteri çekmenize katkı sağlıyor. Etsy’de About Shop Bölümü Nasıl Yazılır makalemizi size ilham vermesi için yazdık, SEO’ya uygun About Shop sayfası konusunda yardıma ihtiyacınız olursa da bize ulaşabilirsiniz

About Shop bölümü aramalardaki yerimizi etkilediği için yazımızı ve görsellerimizi dükkanı açmadan önce hazırlıyoruz. Böylece Etsy dükkanınızı açtığınızda hemen kopyala yapıştır yaparak sağlam bir dükkanla satışa başlayabilirsiniz. About Shop bölümü aynı zamanda dükkan üyeleri ve “production partner” kullanıyorsanız belirttiğiniz yer. Etsy’de Dükkan Üyesi ve Production Partner Nedir öğrenmek için tıklayın.

Dükkanınızın bu bölümünde fotoğraf ve video koyabileceğiniz yerler de var. İyi bir pazarlama yöntemi olmasının haricinde yapım aşaması ile ilgili içerikler eklemeniz Etsy dükkanınızı da korur. Dükkan şikayet edildiğinde Etsy’nin ilk baktığı yer bu bölümdür. Eğer yapım aşaması ile ilgili yazılarınız ve görselleriniz varsa Etsy, “El emeği değil” şikayetini dikkate almaz. Aksi hallerde dükkanı kapatabilir ya da askıya alıp sizden kanıt isteyebilir. Bu süreçlerde müşteri kaybı yaşayacağınız için şimdiden doldurarak yola başarılı adımlarla başlayabilirsiniz.

Etsy Satış İçin Kelime Analizleri

Etsy SEO konusu çok önemli bir konu. Müşteriler sizi bu yolla aramalarda bulup satın alma yapıyorlar. Etsy SEO eğitimlerimizde çok detaylı anlattığımız başlık, etiket, ürün tanıtımı ve aramadaki yeri etkileyen diğer faktörlere çok dikkat etmek gerekiyor.

Başlıklarda ve etiketlerde hangi kelimeleri kullanacağınızı araştırırken öncelikle defterinizdeki kelimelere başvurun. Sözlüklerden anlamları tekrar kontrol edin yeniden Etsy içerisinde arama yapın. Anadili İngilizce olmayan kişiler olarak hata yapmamız çok normal fakat bunu en aza indirmeliyiz.

Örneğin bir kelimenin birden çok karşılığı olabilir. Bebek tulumunun İngilizce karşılıklarına bakarken sözlüğe “tulum” yazdığınızda “workwear” kelimesini görebilirsiniz. Bu kelimeyi Google görsellerden ve Etsy’de aratın. Bu örnekte iş yerinde giyilecek tulum kıyafetlerle karşılaşacaksınız. Aradığınız kelime bu değil. Sözlüğe tekrar dönüp diğer karşılıklarını da aratın. Doğru olmayan bir kelime yanlış aramalarda çıkmanıza yol açar ve hedef kitlenize ulaşmanızı engeller.

Aynı şekilde teknik kelimeleri araştırırken de kelimeleri bölmek farklı sonuçlar verebiliyor. “Tunus işi” tekniğini “Tunus” ve “İş” olarak aratıp bulduğunuz kelimeleri birleştirdiğinizde anlamı “Tunus’taki şirketler” olan bir kelime elde edebilirisiniz. Bu nedenle aramalarınızı kelime gruplarını bölmeden de yaparak görsellerden teyit edin.

Etsy SEO makalesi size başlangıç aşamasında yol gösterici olacaktır. Etsy’de Ürün Etiketleri ve Özellikleri yazımıza buradan, Etsy’de Ürün Tanıtımı Yazmak konusuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Etsy SEO

Etsy’de Ödeme Almak

Satış yapabilmeniz için bir ödeme yöntemi belirlemeniz gerekiyor. Tam entegre, yarı entegre birkaç ödeme alma yöntemi mevcut. Etsy’de Ödeme Alma Yöntemleri yazımızda çok detaylı anlattığımız için bu makalede ödeme alma kısmını geçiyoruz.

Dükkan Politikaları

Etsy satış için dükkanınızın politikalarının mutlaka belirlenmiş olması gerekli. Hem Etsy aramalarda ürünleri gösterirken buna dikkat ediyor hem de daha sonradan başarılı satışlar gerçekleştirmeniz için önemli bir adım.

Bazı dükkanların çok uzun politikalar yazdığını, bir kısmının ise kısa bir şablon kullandığını araştırmalarınızda fark etmişsinizdir. Mart 2016 öncesinde dükkanlar politikalarını kendileri yazıyordu. Daha sonra Etsy bir standart getirdi ve ona göre ilerlenmesini şart koştu. 2016 Mart ayı öncesinde açılmış dükkanlar hala kendi politikalarını kullanabiliyorlar. 

Politikaları detaylıca okuyup karar vermelisiniz. Ürün iadesi kabul edecek misiniz? İade şartları ne olacak? Sipariş iptali en geç ne kadar süre içerisinde yapılabilir? Şu an için önemli gelmese de satış yapmaya başladığınızda kargo kaybolması, müşterinin üründen vazgeçmesi gibi çeşitli durumlar ortaya çıkabilir. Etsy kullanım sözleşmesine göre politikalarınızda belirttiğiniz şekilde hareket etmekle yükümlüsünüz.

Açılış

Geriye ücretsiz 40 ürün listeleme referansı linkini kullanarak Etsy’de bir hesap ve dükkan açmak kaldı. Bol satışlar, tatlı müşteriler, harika ürün yorumları ve başarılar dileriz!

İlginizi Çekebilir:

Konuşmayı Takip Et
Bildir:
41 Yorum
En Eski
En Yeni En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör

40 ücretsiz listeleme için :
https://etsy.me/2ZafoSV

Kendi ürettiğimiz yiyecek ya da dayanıklı tarımsal ürünleri satabilir miyiz ?

40 ücretsiz listeleme için :
https://etsy.me/3mlEYNK

Merhaba Ceren Hn ve ekibi, birşey danışmak istiyorum. bitmiş takı satılırken yani bir kolye, yüzük vb. satmak istiyorum. Etsy de yayınlanan kişiselleştirilen ürünlere benzer modeller yapmada veya çok benzerlerini yapmakta sorun var mı? mesela üzerinde Im happy yazan bir minimal yüzük satışı yapan x firması varken , ben de satabilir miyim, regal mi? aynısı veya çok benzerini.

merhaba rakiplerim amerikadan genelde, kargo free veya zıp koduna göre düşük girince zarar veriyor tablo. takı satmak istiyordum ama girmek mantıksız mı olur.bir fikir verseniz ..

merhaba rakiplerim amerikadan genelde, kargo free veya zıp koduna göre düşük girince zarar veriyor tablo. takı satmak istiyordum ama girmek mantıksız mı olur.bir fikir verseniz ..

Bilgi için teşekkürler. Ücretsiz listelememi buradan başlattım.

bu da benim linkim 🙂
https://etsy.me/3dmyARb

Selamlar, kendi tasarımım ürünleri Printful’a yaptırıp, satmak istiyorum. Bununla ilgili bir sorun yok gibi duruyor şimdiye kadarki araştırmalarımda, yine de sormak istedim bu durumu. İkinci olarak böyle bir yol izleyeceğim için mağazamı Türkiye olarak göstermem mantıklı mı? Sonuçta üretimi ve gönderimi yurt dışında başka bir yer yapacak, tasarımlar bana ait olacak. Şimdiden teşekkür ediyorum, saygılar.

Merhabalar, ben tamda bu konuyu araştırıyordum, kesin bir bilgimidir bundan eminmisiniz? Tr de açıldı mağazam ve tr de ikamet ediyorum, Mağazam aramalarda da daha öne çıkmasını istiyorum, tr den açılan mağaza haliyle aramalarda yukarlarda çıkması zor, bende ürün tedarikçimi Amerikada göstermeyi düşünüyorum eğer aaramalarda lokasyonum Amerika olarak ve yada ürünlerim daha yukarıda çıkcacaksa, ürün tedarikçimi Amerikada birini göstersem işe yararmı?

Merhaba. Ücretsiz listeleme linkim üzerinden biri mağaza açtı ve bu konuyla alakalı mail de aldım. Fakat ücretsiz listeleme hakkım görünmüyor. Ürün ekledim ama yine benden para aldı. Bu konu hakkında bilginiz var mı, yardımcı olabilir misiniz?

40 ücretsiz listeleme içi;
https://etsy.me/3FgrCcv

Teşekkürler.

merhabalar bende burdan bir linkle mağaza açtım ve önce 40 listeleme vermedi ücret kesti. mail attım sistemlerinde hata oldugunu söylediler 40 ücretsiz listelemeyi tanımladılar ama ilk açtığımdan galiba ücret kesilecek. eğer sizinde tanımlanmadıysa mail atmanız yeterli kısa sürede dönüş yapıyorlar bilginiz olsun. herkese bol satışlar.

benimde 40 ücretsiz listeleme linkim;
https://etsy.me/33Wx9Y9

etsy ile gıda ürünlerini amerikaya nasıl satabiliriz. Bu konuda detaylı bir içerik hazırlayamaz mısınız?veya bu bilgilere nerelerden ulaşabiliriz.

Merhaba. Etsy de birkac gun önce magaza actim ancak bu ücretsiz listeleme hakkindan yeni haberim oldu. Henuz hic satis yapmadim. Sonradan referans linki girebilir miyim

Ücretsiz 40 ürün listelemek isteyenler,
https://etsy.me/3sLFXdz

Yazıda bahsedilen 40 ücretsiz listeleme hakkı için aşağıdaki linke tıklayabilir ve bana da 40 ücretsiz ürün listeleme şansı verebilirsiniz 🙂
https://etsy.me/3grQhAg

Merhaba, çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler, ben dükkanımı açtım. 40 ücretsiz listeleme linki de burada 🙂 :
https://etsy.me/3oUcRWE

Evet, ihtiyacım olan buydu. Çok teşekkür ederim yazınızdan sonra kafamda bir sürü fikir oluştu

Dukkanimi yaklaşık 20 gün önce açtım esarp ve Broş üzerine ve dün akşam Kolye bileklik tarzında ürün yükledim ve listelemem bir anda düştü. Sanırım yanlış yaptim

Yeni bir listeleme eklediğiniz için eski listelerinizin etkilenmemesi gerekir. Eğer eski bir listeyi güncellediyseniz düşme yaşanabilir ama bir süre sonra tekrar düzelecektir.
Yaşadığınız düşüş dönemsel de olabilir.

40 ücretsiz ürün listeleme hakkınız olması için kullanabileceğiniz link: https://etsy.me/3pa4oP3 bu şekilde bana da destek olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim 🙂

Merhaba. Ayrıntılı paylaşımıniz için teşekkürler. Ben el yapımı takı satmayı düşünüyorum, aklıma bir soru takıldı. Takilarimi listeleyip sattığım mağazamda ayrıca ek bir ürün olarak takı malzemelerini de ürün olarak listeleyebilir miyim. Yani cruftsupllies dan bir ürün oluyor bu takı yapımı malzemeleri, bir sıkıntı olur mu, iki farklı kategori gibi oluyorlar çünkü

40 ücretsiz listeleme için link:
https://etsy.me/3Hhlwet

bu da benim linkim 🙂
https://etsy.me/3XW6e5s

40 ücretsiz listeleme için:
https://etsy.me/45lhgW6

40 ücretsiz listeleme için:
https://etsy.me/3QgrSz7

Ücretsiz 40 listing için bir davet linki de ben bırakayım https://etsy.me/46KZ3ly

41
0
Düşüncelerini merak ediyoruz, lütfen yorum bırak!x
()
x
Scroll to Top