fbpx
Çevrimiçi Yiyecek Satmak İçin İpuçları

Etsy’de Gıda Satışı İçin 7 İpucu

e satış üzerine çok kaynak olsa da Etsy’de gıda satışı üzerinde pek konuşulmayan bir konu. Peki siz en sevdiğiniz tarifi mutfağınızdan raflara taşımayı hayal ediyor musunuz? Etsy gibi bir platformda “Yenilebilir sevginizi” paylaşmak söz konusu olduğunda, araştırma ve planlama çok önemli. Her türden yeni yetişen şefler için bu yazıda bazı ipuçları hazırladık.

Devamını Oku
Etsy'de İndirim

Etsy’de İndirim Nasıl Verilir?

ürünlerin/markaların indirimlerini yakından takip ediyor. Bu furyaya tabii ki Etsy gibi e-ticaret platformları da destek oluyor. Özellikle son yıllarda lokal pazar yerlerimiz hemen her ay “büyük” indirim reklamları yapıyor. Bunun tüketici davranışına etkisi ise yadsınamaz seviyede. Böylelikle Etsy’de indirim yapmak da satıcılar için önemli hale gelmiş oluyor.

Devamını Oku
etsy yıldız satıcı

Etsy Yıldız Satıcı (Star Seller) Nedir?

Bildiğiniz gibi Etsy, müşteri memnuniyetine son derece önem veren bir platform. Hatta öyle önem veriyor ki, alıcıyla satıcının anlaşamadığı bazı durumlarda alıcıya kendi bütçesinden (satıcıya hiçbir ücret yansıtmadan) iade yaptığı pek çok örneği Facebook grubumuzda ve global forumlarda görebiliyoruz. Yeni duyurduğu Yıldız Satıcı (Star Seller) özelliğiyle Etsy, müşteri memnuniyetini Eylül ayından itibaren yeni bir boyuta taşıyor. 

Devamını Oku
etsy'de müşteri hizmetleri

Etsy’de İşinize Yarayacak 10 Müşteri Hizmetleri Stratejisi

Sizler için Etsy’de müşteri hizmetleri stratejisi belirlerken işinize yarayabilecek 10 maddelik tavsiye dizisi hazırladık. Etsy’de müşteri hizmetleri, birçok açıdan önemli olmasının yanında özellikle online satış yapan bir mağaza için kusursuz olmalı. Fiziksel bir mağazanın rakibi caddenin karşısında olabilir, online bir mağazanın rakibi ise yalnızca bir tık uzakta. Bu yüzden çok daha özen gösterilmesi gereken komplike bir iş.

Devamını Oku
Scroll to Top