fbpx
etsy yıldız satıcı

Etsy Yıldız Satıcı (Star Seller) Nedir?

Bildiğiniz gibi Etsy, müşteri memnuniyetine son derece önem veren bir platform. Hatta öyle önem veriyor ki, alıcıyla satıcının anlaşamadığı bazı durumlarda alıcıya kendi bütçesinden (satıcıya hiçbir ücret yansıtmadan) iade yaptığı pek çok örneği Facebook grubumuzda ve global forumlarda görebiliyoruz. Yeni duyurduğu Yıldız Satıcı (Star Seller) özelliğiyle Etsy, müşteri memnuniyetini Eylül ayından itibaren yeni bir boyuta taşıyor. 

Devamını Oku
etsy satış behance

Etsy Satıcıları İçin Behance Kullanımı

El emeği üreten yaratıcı kişiler olarak pek çok sosyal medya platformunda ürünlerimizi ücretsiz olarak pazarlayabilir, bizi takip eden ilgili ve etkileşime giren bir topluluk oluşturabiliriz. Sosyal medya kullanırken en önemli unsur doğru kitleye, doğru platformda ulaşmaktır. Behance; kendine has bir kitlesi olan, başka sosyal medya platformlarında bulamayacağız özelliklere sahip özgün bir uygulama. Bu yazımızda özellikle sanatla uğraşan Etsy satıcıları için Behance kullanımından bahsedeceğiz.

Devamını Oku
etsyde ürün

Etsy’de Ürün Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

İnternette, özellikle de Etsy’de satış yaparken ürün fotoğrafları çok büyük bir öneme sahip. Müşterilerinizin satın alma kararında hatta ürüne girip bakma tercihinde ürün görsellerinizin renginden ışığına kadar pek çok şey etkili oluyor. Bu yazımızda profesyonel ürün ve yemek fotoğrafçısı Haluk Köhserli; Etsy’de ürün fotoğrafı nasıl olmalı sorusunu cevaplıyor.

Devamını Oku
etsy'de satışı engelleyen hatalar

Etsy’de Satışı Engelleyen 5 Hata

El emeği ürününüzü Dünya’ya satmak kolay bir iş değil. Hele ki Etsy dükkanınızı tek başınıza idare ediyorsanız, üretimden pazarlamaya hatta ürün yollamaya kadar geçen süreçte hiçbir destek almıyorsanız işiniz daha da zor. Elinizden geleni yapıyorsunuz ama olmuyor; acaba stratejilerinizde satışlarınızı engelleyen bir hata olabilir mi?

Devamını Oku
etsy'de müşteri hizmetleri

Etsy’de İşinize Yarayacak 10 Müşteri Hizmetleri Stratejisi

Sizler için Etsy’de müşteri hizmetleri stratejisi belirlerken işinize yarayabilecek 10 maddelik tavsiye dizisi hazırladık. Etsy’de müşteri hizmetleri, birçok açıdan önemli olmasının yanında özellikle online satış yapan bir mağaza için kusursuz olmalı. Fiziksel bir mağazanın rakibi caddenin karşısında olabilir, online bir mağazanın rakibi ise yalnızca bir tık uzakta. Bu yüzden çok daha özen gösterilmesi gereken komplike bir iş.

Devamını Oku
pinterestten nasıl para kazanılır

Pinterest’te Para Kazanmak İçin 5 Strateji

Aylık 416 Milyon aktif kullanıcı ve 200 Milyardan fazla pinlemenin harika bir müşteri potansiyeli olduğu inkar edilemez. Pinterest kanallarından para kazanmak isteyen bir işletmeyseniz bu yazıda anlatacağımız stratejileri okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Tamamının işletmelerin hemen uygulamaya başlayabileceği stratejiler olması, gelirlerinizi hızlıca artırmak için iyi bir fırsat olabilir.

Devamını Oku
Scroll to Top